Kawa naturalna

      Według jednej z legend kawę odkryły... kozy, które po zjedzeniu owoców z krzewu kawowca brykały bardziej niż zwykle, co zastanowiło ich pasterza, który również spróbował czerwonych owoców i poczuł się ożywiony, zapomniał o zmęczeniu i chęci snu.

    Inna legenda mówi, że kawę odkryli mnisi w Etiopii, którzy przygotowywali wywar z owoców kawy, aby móc spędzać długie nocne godziny na modlitwach.

    Trudno dociec jak było naprawdę, ale faktem jest, że kawa pochodzi z okolic obecnej Etiopii. Na początku była ona spożywana (jej owoce) sporadycznie w razie potrzeby, np. bitwy międzyplemiennej, aby wojownicy nie stracili sił. Krzewy prawdopodobnie zaczęto uprawiać w V lub VI w. n.e. Nie wiadomo też, kto wymyślił palenie kawy, prawdopodobnie ktoś przypadkiem ją spalił i wtedy odkryto jej niezwykły aromat. Gorący napój zaczęto podawać dopiero w Średniowieczu.

    Przez chrześcijan kawa długo uznawana była za napój szatański (bo pochodzący z krajów arabskich). Dyskusje musiał rozstrzygnąć w XVI w. papież Klemens VIII, któremu kawa zasmakowała jednak, wobec czego uznał, że "szatana trzeba wypędzić, a kawę uczynić napojem chrześcijan".

    Kawa arabska (Coffea arabica L.) - gatunek roślin z rodziny marzanowatych, zwany też kawowym drzewem lub kawowym krzewem. Pochodzi z Abisynii, Mozambiku i obszaru Wielkich Jezior Afrykańskich

                          W sprzedaży oferujemy  Kawy 100 % Arabica

Arabica Br.Santos Zielona mielona

    Ziarna zielonej kawy zawierają bardzo dużo kwasu chlorogenowego (ACG). Związek ten jest ważnym elementem metabolizmu roślin, a dodatkowo okazał się bardzo silnym antyutleniaczem. Ma też silne właściwości bakteriobójcze. Ważnym jest połącznie kwasu chlorogenowego z kofeiną. Substancje zawarte w zielonej kawie mają  pozytywny wpływ na tempo spalania tłuszczów przez organizm , co powinno być bardzo interesującym zjawiskiem dla osób odchudzających się. Dzięki systematycznemu spożywaniu takiej kawy możemy zmniejszyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie o około 15-30%.

cena 4.70 / 100 g

 

 

Arabica Honduras

   Jedna z najbardziej egzotycznych odmian Arabica. Napar ma doskonale zbalansowany aromat i kwaskowy smak. Jest niezwykle esencjonalna i świetna do  tradycyjnego zaparzania .

cena 6.50 / 100 g

Arabica Brazylia Santos Ciemna


    Kawa ta charakteryzuje się niską kwasowością, słodkawym smakiem mocnym aromatem . Posiada wyczuwalną nutę czekoladowo-orzechową .

cena 5.90 / 100 g

Arabica Indie Monsoon Malabar AA

    Kawa jasno palona  o niezwykłym intensywnym i charakterystycznym aromacie  , o posmaku orzechowym i łagodnej kwasowości .

cena 7.80 / 100 g

Arabica Brazylia Santos Jasna

    Kawa ta charakteryzuje się niską kwasowością, słodkawym smakiem. Posiada wyczuwalną nutę czekoladowo-orzechową, dodatkowo można wyczuć smak słodkich owoców: mango i melona .

cena 5.90 / 100 g

Arabica Indie Monsoon Malabar AA

    Kawa ciemno  palona  o niezwykłym intensywnym i charakterystycznym aromacie  , o posmaku orzechowym mocna i lekko kwaskowata .

cena 7.80 / 100 g

Arabica Etiopia Sidamo

    Kawa ta posiada, głęboki korzenno-czekoladowy smak. Nie jest ostry ani intensywny, posiada mocny aromat i bardzo lekką kwasowość .

cena 7.80 / 100 g

Arabica Kenia AA TOP

    Kawa kenijska cieszy się bardzo dobrą opinią ekspertów i degustatorów. Sporządzony z niej napar ma wszystkie najlepsze cechy, jakich można oczekiwać: wspaniały aromat, znakomitą równowagę, kwasowość, moc i silny akcent owocowy.

cena 10,90 / 100 g

Arabica Gwatemala Antigua San Juan

    Kawa  należy do najlepszych kaw na świecie . Doskonale zbalansowana, posiada łagodną kwaskowatość, wyrafinowany pełny smak z wyraźną korzenną nutą .

cena 7.80 / 100 g

Arabica Kolumbia Bezkofeinowa

Bogaty, doskonale zrównoważony smak, bywa z akcentem orzechowym, o średniej kwaskowości, bardzo dobrze zrównoważona. Nie zawiera kofeiny .

cena 11,90 / 100 g